موسسه فرهنگی هنری بسته نگار

آدرس:

اصفهان، خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، پلاک 696

تماس با ما:

03134203004 الی 6
09134636156

ساعات کاری:

شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 9 شب

هنرهای تجسمی در بسته نگار

هنرهای تجسمی شامل نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، معماری، هنرهای دستی و دیگر زیرشاخه های آن است. هدف هنرهای تجسمی به تصویر درآوردن محصول انتزاعی و تجسمی است به طوری که حس بصری و زیبایی مخاطب را درگیر خود کند.

هنرهای تجسمی

هنرهای تجسمی شاخه ای گسترده و بسیار مهم از هنر می باشد. هنرهای تجسمی (Visual arts) را تحت عنوان هنرهای بصری نیز می شناسند. این شاخه از هنر یک نوع خاص از هنر نه که به مجموعه ای از هنرها با قابلیت تحریک کردن دیدن و تجسم گفته می شود. نقاشی، پیکرتراشی، گرافیک، طراحی و مجسمه سازی را می توان از جمله هنرهای تجسمی در نظر گرفت. هنرهای تجسمی، همانطور که از نامش پیداست شامل چند رشته و زیرمجموعه هنری است. برای همین نمی توان تعریف دقیق و مشخصی برای آن به کار برد. بهتر این است که با رشته های هنری که تحت عنوان هنرهای تجسمی شناخته می شوند، بیشتر آشنا شد. اصطلاح “هنرهای تجسمی” یک اصطلاح مدرن است که شامل گروهی از رشته های هنری همچون نقاشی، گرافیک، طراحی، معماری و صنایع دستی و … می شود.

دوره های آموزشی هنرهای تجسمی در بسته نگار

دوره خوشنویسی

خوشنویسی هنر زیبا و درست نوشتن حروف و کلمات است. در هنر خوشنویسی شما یاد می‌گیرید که چطور تک تک حروف را به زیبایی و درستی روی کاغذ بیاورید؛ اما این تمام چیزی نیست که هنرمند خوشنویس به آن نیاز دارد. حال داوطلبین می توانندبا شرکت در این دوره گامی مهم و موثردر راستای تقویت توانایی های فنی و فردی خودبردارند.

دوره طراحی نقاشی

در دوره‌های آموزش طراحی و نقاشی، اصول نقاشی با شیوه‌ای کاملا ساده به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. بر همین اساس علاقه‌مندان به  فراگیری هنر نقاشی، با حضور در کلاس‌های آموزشی نقاشی بسته نگار خواهند توانست با بهره‌مندی از شیوه تخصصی آموزش نقاشی توسط مدرسین مجرب و حرفه‌ای این هنر والا را فراگیرند.

مبنای آموزش نقاشی در این دپارتمان بر پایه خلاقیت و رشد توانمندی‌های فردی بوده و هنرجو با گذراندن دوره‌های آموزش نقاشی خود و همچنین تکیه بر تکنیک‌ها و اصولی که تعلیم دیده است خواهد توانست آثار خود را بدون نیاز به کپی برداری خلق نمایند.

دوره نقاشی آکادمیک

طراحی، پیش‌نیاز پایه و اساس هر فعالیت ‌بصری از هنر تا دیزاین است. روند و مباحث این دوره، بر ‌پایه اصول اساسی و آکادمیک که در طی ‌قرن‌ها توسط هنرمندان و طراحان بزرگ تاریخ تکمیل شده، تدوین شده است. شیوه تدریس و مباحث این دوره، برخلاف آنچه در بیشتر ‌دانشگاه‌ها، ‌آموزشگاه‌ها، کلاس‌ها و ‌کلوپ‌های طراحی تدریس ‌می‌شود، رویکرد غیر ‌سلیقه‌ای و علمی دارد.

دوره های طراحی و سیاه قلم:

سیاه قلم درفرهنگ فارسی معین به نوع خاصی از نقاشی می گویند که در آن فقط از قلم و مرکب سیاه ، زغال یا مداد استفاده شده باشد و هیچ رنگ آمیزی نداشته باشد. منظور از نقاشی سیاه قلم، نقاشی است که در آن به جای کار با رنگ های بسیار متنوع ، تنها از طیف رنگ های خاکستری و مشکی استفاده می شود و به همین دلیل یک هنرمند سیاه قلم و یا یک هنرمند طراحی ، تمرکز بیشتری بر روی سایه روشن خطوط و ترکیب بندی کار دارد و نتیجه این تمرکز باعً خلق آثار بسیار زیبا و جذابی می شود.

یکی از اصلی ترین ابتدایی ترین عوامل برای موفقیت در طراحی، داشتن ذوق و استعداد هنری و در کنار آن قوه تخیل قوی میباشد. علاوه بر این ، داشتن دید هنری خوب ، صبر و حوصله زیاد، از ابزارهایی است که برای موفقیت در این رشته تاثیر بسیاری دارد.

فواید دوره:

 1. یادگیری اصولی کشیدن طرح اولیه
 2. یادگیری سایه پردازی صحیح
 3. شناخت تنالیته و کنتراست
 4. آشنایی با قابلیت ابزارهای طراحی
 5. شناخت مبانی تجسمی
 6. آشنایی با ترکیب بندی های قوی
 7. یادگیری پرسپکتیو یا عمق میدان
 8. هماهنگی چشم و دست و روان شدن دست و خطوط

 

دوره نقاشی کودک

نقاشی، هنری است که علاوه بر بهبود حالات روحی، بر عملکرد جسمی افراد و کودکان نیز تاثیر می گذارد! آموزش نقاشی به کودکان همواره یکی از بهترین راه ها برای شکوفا کردن استعدادشان توسط والدین می باشد. شرکت در دوره آموزش نقاشی به کودکان علاوه بر افزایش سطح توانایی و مهارت کودکان در زمینه نقاشی ، موجب افزایش خلاقیت، قوه تخیل و همچنین بهبود عملکرد مغز کودکان نیز می گردد.آموزش نقاشی به کودکان بسیار مفید است و با توسعه فعالیت های مغزی آنان، سبب می شود ذهن آنان برای آموختن دروس دیگر فعال تر شود و به راحتی بتوانند مفاهیم دروس مختلف را درک کنند و همچنین ایده های خود را به سایر دوستان همسن خود ارئه دهند.

دوره نقاشی کودکان و تکنیک شناسی:

نقاشی یکی از قدیمی ترین هنرهای برقراری ارتباط بین انسانها بوده و هست، این هنر از گذشته تا به امروز ادامه پیدا کرده و به یکی از حرفه ها و سرگرمی ها برای تمام سنین تبدیل شده است.

شناخت فضا و محیط زندگی از مهارت هایی است که کودک می تواند از طریق خوب دیدن و نقاشی کردن به آن دست پیدا کند. هنر نقاشی اگر با آموزش به کودک همراه باشد؛ یادگیری شکل، اندازه، الگوها و طرح ها را برای آنها امکان پذیر می کند و تاثیر مثبتی در درک هر چه بهتر مفاهیم درسی در مدرسه دارد.

نقاشی موجب تقویت ارتباط دست و چشم کودکان و هماهنگی آنها میشود که در این سنین، مهارت بسیار خوبی محسوب می شود. با نقاشی کردن، کودک حس بهتری نسبت به خود و کاری که انجام می دهد پیدا می کند و بسیار به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک می کند.

فواید دوره:

 1. تمرین و تقویت مغز
 2. بهبود بیان احساسات و کمک به ایجاد یک تجربه حسی
 3. یادگیری مبانی هنرهای تجسمی
 4. شناخت رنگها
 5. افزایش اعتماد به نفس و بهبود مهارت تصمیم گیری و قدرت حل مسئله
 6. کمک به کاهش استرس و افزایش قدرت کنترل
 7. بهبود زبان گفتاری و مهارت های کلامی
 8. آشنایی با تکنیک های مختلف نقاشی( مداد رنگ، گواش، اکرولیک ، آبرنگ و …)

دوره قصه و نقاشی کودکان:

قصه گویی شیوه ی شگفت انگیزی برای بالا بردن درک رفتارهای شفاهی و عملی و دربرگیرنده بازنمایی هایی از خود، جهان و شخصیت های مختلفی است.

در واقع چارچوبی برای خود پدیدآیی و نیز آموزش و بالا بردن خود فهمی و روابط بین فردی فراهم می آورد. هنگامی که یک کودک به قصه گوش فرا میدهد ممکن است با یک شخصیت، یا یک موضوع یا یک حادثه در قصه همانند سازی کند و بهترین زمان برای آموزش غیر مستقیم به کودکان را پدید آورد.

فواید دوره:

 1. به نمایش در آوردن نکات و مسائل مهم زندگی
 2. کمک به کودکان جهت شناخت بهتر خویش
 3. مطرح کردن راه حل هایی برای رفع مسائل و مشکلات خود
 4. دادن ایده و تفکرات جدید و بدیع و افزایش انگیزه برای تغییر
 5. کم کردن مقاومت برای پذیرفتن تغییرات

دوره خلاقیت تجسمی

خلاقیت به معنای شکستن الگوهایِ رایج به منظور نگریستن به پدیده ها با شیوه ای متفاوت و نوین است. هر کسی می تواند امور ساده را پیچیده کند اما، خلاقیت هنر ساده سازی پیچیده هاست و رابطه تنگاتنگی با قدرت خیال پردازی دارد. فرآیند خلاقیت در هنرهای تجسمی مولفه هایی چون خطوط، رنگ ها و اشکال را ماهرانه به کار می گیرد تا آن ها را در راستای ادراک، حساسیت و فهم اش از اثر نهایی مورد استفاده قرار دهد.

عمل خلاقانه در هنرهای تجسمی با تازگی، اصالت و ابتکار تشخص یافته است و ما در این دوره شما را یاری می دهیم که در اثر خود به هر سه مهم ذکر شده دست یابید.

دوره خلاقیت تجسمی کودکان:

کودکان به دلایل زیادی خلاق هستند، حتی بیشتر از بزرگسالان؛ آنها از تخیل خود در سطحی استفاده می کنند که اکثر بزرگسالان قادر به انجام آن نیستند. کودکان جهان را از منظری نگاه می کنند که در آن هر چیزی ممکن است، آنها محدودیتی مشاهده نمی کنند و با تمام وجود خیال پردازی می کنند.

کودکان خلاق به دنیا می آیند و یاد می گیرند که در همان ابتدا خلاقیت خود را به نمایش بگذارند و آموزش هنر و علومی که تقویت کننده خلاقیت کودکان باشد بسیار مهم است . هنرهای تجسمی یکی از رشته هایی است که به یادگیری خلاقیت در زمان رشد کودکان ، بسیار اشاره شده است.

فواید دوره:

 1. تقویت مهارت های فردی و مهارت های حرکتی
 2. بالا بردن مهارت حل مسئله در کودکان
 3. هماهنگی چشم و دست
 4. پرورش مهارت های اجتماعی و بالا رفتن اعتماد به نفس
 5. پرورش حواس پنجگانه
 6. پرورش مهارت های دست ورزانه
 7. تقویت مهارت یادگیری
 8. پرورش تخیل کودک

دوره خلاقیت با سفال

دوره قصه و نقاشی

دوره سفالگری و سرامیک

دوره مجسمه سازی

دوره های هنرهای تجسمی کودکان

دوره های تخصصی عکاسی دیجیتال

گارگاه ها و نمایشگاه ها