موسسه فرهنگی هنری بسته نگار

آدرس:

اصفهان، خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، پلاک 696

تماس با ما:

03134203004 الی 6
09134636156

ساعات کاری:

شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 9 شب

فعالیت های فرهنگی بسته نگار

جلسات نقد هنری

از جمله فعالیت های موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان در بخش هنر می توان به برگزاری جلسات نقد آثار هنری با حضور هنرمندان ، منتقدان و صاحب نظران عرصه هنر اشاره کرد. علاوه بر جلسات ماهانه نقد هنری، موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان در مدت فعالیت خود چندین عنوان کتاب هنری منتشر کرده است. از نکات قوت این جلسات نقد هنری می‌توان به برگزاری جلسات مدون هفتگی، خوانش مقالات هنری ، ارائه بحث‌های تئوریک هنری، معرفی کتاب های هنری، آشناسازی اعضا با شاخه‌های معاصر هنر، نظریه‌های معاصر در باب هنر و گفت و گو جمعی درباره هنر کلاسیک و معاصر اشاره کرد.

 

برگزاری همایش های ملی و بین المللی

 

یکی دیگر از مهم ترین فعالیت های موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی در حوزه های مختلف هنری ، ادبیات ، موسیقی ، سینما و دیگر زمینه های فرهنگی اشاره کرد. موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان در راستای سیاست ها و مأموریت خود در طول سال اقدام به برگزاری نشست ها و همایش های گوناگون در سطوح استانی و ملی می نماید. همچنین برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی در سطح ملی به عنوان بخشی از فعالیت های مهم این موسسه می باشد. در ادامه باید به این نکته اشاره کرد که این موسسه در برگزاری همایش های تخصصی سایر دانشگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط با حوزه های فرهنگی ، هنری ، ادبی و … در کنار برگزارکنندگان بوده و کمک های شایانی در این زمینه صورت می پذیرد که به طور مستقیم و غیر مستقیم موجبات افزایش غنای علمی و کیفیت برگزاری اینچنین همایش ها را فراهم می آورد.

برگزاری بزرگداشت اهالی فرهنگ و هنر

تجلیل و پاسداشت از هنرمندان و پیشکسوتان حوزه موسیقی را یکی از رویکردهای اصلی موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان می توان برشمرد. یکی از فعالیت های مهم بسته نگار برگزاری بزرگداشت برای هنرمندان و پیشکسوتان در حوزه های مختلف فرهنگی ، هنری ، ادبی و … به منظور معرفی استعدادهای هنری استان و کشور و تجلیل، پاسداشت و ارج نهادن به مقام هنرمندان و پیشکسوتان برگزار می شود.

 

برگزاری کارگاه آموزشی

کارگاه‏‌های آموزشی از اثربخش‏‌ترین انواع آموزش هستند. به همین دلیل است که موسسه فرهنگی هنری بسته نگار به این امر روی آورده است. ایجاد ارتباط صحیح بین موضوع مورد بحث و شرکت‌کنندگان موجب می‌شود مخاطبان از زمانی که برای آموزش می‏‌گذارند لذت ببرند.برگزاری کارگاه‌های آموزشی از عناصر مهم و کلیدی فعالیت های این موسسه هستند. بسیاری از افراد بی‌توجه از کنارش عبور می‌کنند، در حالی که این کارگاه‌های آموزشی از فرصت‌های طلایی برای توسعه رشد و آگاهی هستند.

 

کنسرت های آموزشی

تحقیقات نشان می‌دهد اجرای موسیقی در کنسرت‌ ها، تأثیر به سزایی بر رشد اعتماد به نفس و توانایی‌های اجتماعی نوازندگان دارد. به علاوه، این موضوع فرصتی برای دیگر علاقه‌مندان موسیقی فراهم آورده تا هنرنمایی دوستان و عزیزان خود را از نزدیک مشاهده کنند. موسسه فرهنگی هنری بسته نگار با سال‌ها سابقه در زمینه برگزاری کنسرت‌‌های آموزشی، در زمان‌های مناسب اقدام به برگزاری این کنسرت‌ها برای هنرجویان خود می‌نماید.

رسیتال های آموزشی

یکی از برنامه های موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان برگزاری رسیتال های آموزشی است . رسیتال های آموزشی برای هنرجویان موسسه نقش به سزایی در پیشرفت روند آموزشی ، تقویت اعتماد به نفس و بالابردن روحیه آنها و خانوادهایشان دارد. اجرای اینگونه برنامه ها تلنگری برای تمرین و دقت بیشتر هنرجویان است و همیشه نتیجه های مثبتی را به همراه داشته است.