موسسه فرهنگی هنری بسته نگار

آدرس:

اصفهان، خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، پلاک 696

تماس با ما:

03134203004 الی 6
09134636156

ساعات کاری:

شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 9 شب

درباره موسسه ی فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان

موسسه ی فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان

بسته نگار” به شماره ثبت ۸۱۹، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه ۱۳۷۸ در شهر اصفهان تأسیس شد. مهمترین هدف خود را حول آموزش و پرورش استعدادهای درخشان این مرز و بوم قرار داد. طی بیش از دو دهه فعالیت خود با دایر کردن گروه های آموزشی موسیقی ، هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی ، سینمایی و برگزاری دوره های مهارتی آزاد به فعالیت و ارائه خدمات آموزشی پرداخته است. این موسسه موفق به دریافت عناوین و افتخارات مختلف در سطح ملی و بین المللی و همچنین پرورش استعدادهای بسیاری از کودکان، نوجوانان و جوانانی گشته است. این عزیزان هم اکنون در زمینه هنر به تحصیلات هنرستانی و دانشگاهی در سطوح مختلف مشغول هستند. به طور حتم این دستاوردها در گرو همدلی و همکاری اولیاء، هنرجویان و اساتید مجرب در بسته نگار است.

زیر مجموعه های موسسه ی فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان:

 • آموزشگاه آزاد موسیقی (موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، موسیقی کودک و نوجوان [اُرف] )
 • آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی (طراحی و نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، حجم سازی، سفالگری و نقاشی کودک و نوجوان)
 • آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی (بازیگری، فن بیان، کارگردانی، نمایشنامه نویسی و طراحی صحنه)
 • آموزشگاه آزاد سینما ( بازیگری، کارگردانی، گریم، فیلمنامه نویسی، عکاسی، تصویربرداری، نورپردازی، تدوین و جلوه های ویژه )
 • برگزاری دوره های مهارتی آزاد ( با مدرک رسمی معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
 • انتشارات کتاب بسته نگار
 • تهیه و تکثیر آثار صوتی
 • تماشاخانه محلی بسته نگار
 • برگزاری کنسرت و برنامه های فرهنگی هنری در سطح ملی و بین المللی

در ادامه به طور خلاصه به بخشی از مهمترین فعالیت های این موسسه به صورت خلاصه و گذرا نگاهی می کنیم.

برای مشاهده توضیحات هر بخش بر روی ان کلیک کنید.

واحد موسیقی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ شروع کرد و هم اکنون با تلاش اساتید کاردان و متعهد خود را به یکی از معتبرترین آموزشگاه های موسیقی کشور تبدیل شده است و در این راستا و در این مدت توانسته هنرمندان بسیاری را به جامعه ی هنری عرضه نماید.

افتخارات گروه موسیقی بسته نگار

کسب افتخاراتی چون:  آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سال های برگزاری جشنواره در دوره های مختلف، کسب درجه یک آموزشگاه آزاد موسیقی، رتبه دوم گروه نوازی گیتار کلاسیک در جشنواره ی کشوری گیتار نوازی، کسب رتبه های مختلف در جشنواره های موسیقی استان و تهران توسط هنرجویان جوان آموزشگاه، کسب عناوین بین المللی توسط ارکسترهای بسته نگار و …  از افتخارات این موسسه است.

کنسرت های گروه موسیقی بسته نگار

برگزاری کنسرت های آموزشی در وسعت کم نظیر با سطح و کیفیت مطلوب در بزرگترین تالارهای اصفهان از جمله تالار رودکی از دیگر فعالیت های واحد موسیقی این موسسه است. در این راستا در هربار حداقل ۱۰۰ نفر از هنرجویان برتر آموزشگاه به اجرا می پردختند. همچنین این موسسه به صورت فصلی اقدام به برگزاری کارگاه و رسیتال های آموزشی می کند تا به این وسیله هنرجویان خود را برای اجراهای جدی تر آماده سازد که این خود نوعی تشویق در آموزش نیز محسوب می گردد.

موسیقی کودک

واحد موسیقی کودکان و نوجوانان (اُرف) بزرگترین، فعالترین و معتبرترین مرکز آموزشی در این زمینه در استان اصفهان است و همواره بیش از ۶۰۰ نفر هنرجوی کودک و نوجوان در گروه های سنی ۵ تا ۱۲ سال در حال تحصیل در گروه آموزشی موسیقی کودک و نوجوان هستند. بیشتر این کودکان پس از تکمیل دوره موسیقی کودک و نوجوان (اُرف) در رشته های تخصصی موسیقی مشغول به تحصیل می شوند. گروه موسیقی  متشکل از نوازندگان طراز اول شهر اصفهان که دارای اعضاء ثابت و متغییر است، در سال های گذشته کنسرت های متعددی را در کشورهای مختلف اجرا نموده اند. از کنسرت های خارجی اعضاء گروه موسیقی می توان به اجرای کنسرت در کشورهای آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، بلژیک، هلند، اتریش، ترکیه، ترکمنستان، بلغارستان، روسیه، افغانستان، صربستان، جمهوری تاتارستان، آلمان، بنگلادش و …  اشاره کرد. گروه های موسیقی بسته نگار جهت شرکت ها، ارگان ها، سازمان های دولتی و خصوصی داخل کشور به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی برنامه های زیادی را به اجرا گذاشته است.

واحد هنرهای تجسمی از سال ۱۳۸۰ با برگزاری کلاس های مختلف در گرایش های مختلف هنرهای تجسمی از جمله: طراحی، نقاشی، نقاشی کودکان (خلاقیت) و عکاسی توانسته است با تلاش اساتید و معلمین کاردان و متعهد خود همچنین استفاده از روش های آموزش صحیح علمی و دانشگاهی استعدادهای بسیار زیادی را در زمینه هنرهای تجسمی به جامعه هنری عرضه نماید، که در این بین بسیاری از هنرجویان طی دهه ی اخیر توانسته اند در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی از جمله جشنواره نقاشی کودکان کشور هندوستان و ترکیه بدرخشند.

این موسسه ضمن دوره ها و کلاس های خود به برپایی نمایشگاههای مختلف هنری پرداخته است که هدف اصلی از برپایی این گونه نمایشگاه ها تشویق هرچه بیشتر هنرجویان و آشنایی هنر دوستان با چهره های جوان هنرمند در این زمینه بوده است. این نمایشگاه ها به صورت داخلی در سالن اجتماعات موسسه و هم در گالری های معتبر شهر اصفهان برگزار گردیده است.

هنرخوشنویسی تاریخی طولانی در فرهنگ و هنر ایران زمین داشته و واحد خوشنویسی بسته نگار از سال ۱۳۸۰ تا بحال توانسته است استعداد های جوان بسیاری را پرورش که بسیاری از آنها پس از معرفی به انجمن خوشنویسان ایران، موفق به دریافت مدارک خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران شده اند.

برگزاری چندین نمایشگاه گروهی از آثار هنرجویان موسسه در سال های گذشته در زمینه خوشنویسی نیز از فعالیت هی این واحد است.

واحد هنرهای نمایشی نیز یکی از فعالترین واحدها است که برگزاری دوره های: نویسندگی ، بازیگری ، نمایشنامه نویسی، کارگردانی ، فن بیان و گویندگی ، طراحی صحنه و … را در دستور کار خود داشته است.

اجراهای صحنه ای حاصل کار هنرجویان و همچنین همکاری با گروه های تئاتر جوان و با انگیزه از دیگر فعالیت های این واحد است. درخشش هنرجویان فارغ التحصیل این موسسه فرهنگی هنری در برنامه های تلوزیونی، سریال ها، فیلم ها و دیگر فعالیت های نمایشی، نتیجه آموزش های صحیح اساتید این حوزه است.

از جدیدترین واحد های آموزشی موسسه، گروه سینما است که از اواخر سال ۹۴ شروع به فعالیت کرده و امید داریم در آینده نه چندان دور شاهد پرورش استعدادهای درخشان در این زمینه باشیم. لازم به ذکر است اساتید این بخش از برترین اساتید اصفهانی و تهرانی تشکیل شده اند.

دوره های مهارتی آزاد در رشته های طراحی و نقاشی (کلیه گرایش ها) ، چهره نگاری ، بازیگری تئاتر ، بازیگری سینما و عکاسی برگزار می شود و پس از آزمون پایانی ـ که با حضور بازرسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد ـ مدرک رسمی این دوره ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد صادر می گردد. حضور هنرجویانی که به سطح آموزشی قابل قبول برای شرکت در دوره ها رسیده اند، بسیار چشمگیر است.

واحد انتشارات این موسسه در پی نیاز به چاپ کتاب و پژوهش در زمینه هنر و فرهنگ تشکیل و دایر شد، و هم اکنون نیز آماده چاپ آثار نویسندگان و مترجمان عزیز است.

کتابخانه و آرشیو:

کتابخانه بسته نگار دارای حدود ۱۰۰۰ جلد کتاب در زمینه های مختلف از جمله هنر به خصوص موسیقی، تاریخ و ادبیات است. امید داریم بتوانیم بر مشکل فضا و امکانات فائق آییم و این کتابخانه را جهت استفاده عموم عزیزان هنرجو راه اندازی کنیم.

همایش های ادبی

این مؤسسه  با همت عزیزان علاقه مند به شعر و شاعری نسبت به برگزاری نشست های ادبی در زمینه های مختلف از جمله: سعدی شناسی، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، شاهنامه خوانی برای کودکان، شناخت شعر نو و … همت کرده است که در هر ماه دو تا سه نشست طبق برنامه قبل برگزار می گردد. از نکات بارز این نشست حضور اساتید و علاقه مندان به شعر است که برخی جلسات با نقد توسط این عزیزان برگزار می گردد.

برگزاری نمایشگاه های ملی و بین المللی

برگزاری نقد فیلم

برگزاری کنسرت

 برگزاری همایش های ادبی

برگزاری جلسات نقد فیلم

برگزاری جلسات نقد تئاتر

فضا و امکانات

ساختمان مرکزی (شماره یک) موسسه فرهنگی هنری بسته نگار در فضایی به وسعت ۶۰۰ مترمربع مفید دایر و از پارکینگ اختصاصی (مخصوص اساتید) و دو ورودی و خروجی مستقل بهره مند است. ساختمان شماره دو موسسه نیز با وسعتی حدود ۱۵۰ متر مربع مفید، اختصاص به بخش هنرهای تجسمی دارد.
بسته نگار با بهره گیری از فضا و امکانات به منظور افزایش بهره وری و ارتقاء کیفیت آموزش توانسته است حداقل امکانات را برای هنرجویان و هنرآموزان علاقه مند فراهم نماید. از جمله امکانات و تجهیزات موسسه فرهنگی هنری بسته نگار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساختمان شماره یک
 • ۱۸ کلاس درس
 • آتلیه تخصصی هنرهای تجسمی
 • آتلیه عکاسی و تصویربرداری
 • تجهیزات نورپردازی
 • سالن تماشاخانه با ظرفیت ۷۰ نفر تماشاگر
 • کتابخانه
 • نمازخانه
 • دفتر مدیریت
 • سالن انتظار کافی برای مراجعین
 • پوشش کامل دوربین های مداربسته و…

ساختمان شماره دو
 • 6 کلاس درس
 • 120 متر مربع
 • سالن انتظار