موسسه فرهنگی هنری بسته نگار

آدرس

ساختمان یک: اصفهان، خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، پلاک 696
ساختمان دو: اصفهان، خانه اصفهان، خیابان ماه فرخی، کوچه شمشاد (6)، پلاک 20

تماس با ما

ساختمان یک: 03134203004 الی 6
ساختمان دو: 03134342310

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 9 شب

هنرهای تجسمی در بسته نگار

هنرهای تجسمی شامل نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، معماری، هنرهای دستی و دیگر زیرشاخه های آن است. هدف هنرهای تجسمی به تصویر درآوردن محصول انتزاعی و تجسمی است به طوری که حس بصری و زیبایی مخاطب را درگیر خود کند.

هنرهای تجسمی

هنرهای تجسمی شاخه ای گسترده و بسیار مهم از هنر می باشد. هنرهای تجسمی (Visual arts) را تحت عنوان هنرهای بصری نیز می شناسند. این شاخه از هنر یک نوع خاص از هنر نه که به مجموعه ای از هنرها با قابلیت تحریک کردن دیدن و تجسم گفته می شود. نقاشی، پیکرتراشی، گرافیک، طراحی و مجسمه سازی را می توان از جمله هنرهای تجسمی در نظر گرفت. هنرهای تجسمی، همانطور که از نامش پیداست شامل چند رشته و زیرمجموعه هنری است. برای همین نمی توان تعریف دقیق و مشخصی برای آن به کار برد. بهتر این است که با رشته های هنری که تحت عنوان هنرهای تجسمی شناخته می شوند، بیشتر آشنا شد. اصطلاح “هنرهای تجسمی” یک اصطلاح مدرن است که شامل گروهی از رشته های هنری همچون نقاشی، گرافیک، طراحی، معماری و صنایع دستی و … می شود.

دوره های آموزشی هنرهای تجسمی در بسته نگار

دوره خوشنویسی

خوشنویسی هنر زیبا و درست نوشتن حروف و کلمات است. در هنر خوشنویسی شما یاد می‌گیرید که چطور تک تک حروف را به زیبایی و درستی روی کاغذ بیاورید؛ اما این تمام چیزی نیست که هنرمند خوشنویس به آن نیاز دارد. حال داوطلبین می توانندبا شرکت در این دوره گامی مهم و موثردر راستای تقویت توانایی های فنی و فردی خودبردارند.

 

دوره طراحی نقاشی

در دوره‌های آموزش طراحی و نقاشی، اصول نقاشی با شیوه‌ای کاملا ساده به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. بر همین اساس علاقه‌مندان به  فراگیری هنر نقاشی، با حضور در کلاس‌های آموزشی نقاشی بسته نگار خواهند توانست با بهره‌مندی از شیوه تخصصی آموزش نقاشی توسط مدرسین مجرب و حرفه‌ای این هنر والا را فراگیرند.

مبنای آموزش نقاشی در این دپارتمان بر پایه خلاقیت و رشد توانمندی‌های فردی بوده و هنرجو با گذراندن دوره‌های آموزش نقاشی خود و همچنین تکیه بر تکنیک‌ها و اصولی که تعلیم دیده است خواهد توانست آثار خود را بدون نیاز به کپی برداری خلق نمایند.

 

دوره نقاشی آکادمیک

طراحی، پیش‌نیاز پایه و اساس هر فعالیت ‌بصری از هنر تا دیزاین است. روند و مباحث این دوره، بر ‌پایه اصول اساسی و آکادمیک که در طی ‌قرن‌ها توسط هنرمندان و طراحان بزرگ تاریخ تکمیل شده، تدوین شده است. شیوه تدریس و مباحث این دوره، برخلاف آنچه در بیشتر ‌دانشگاه‌ها، ‌آموزشگاه‌ها، کلاس‌ها و ‌کلوپ‌های طراحی تدریس ‌می‌شود، رویکرد غیر ‌سلیقه‌ای و علمی دارد.

دوره نقاشی کودک

نقاشی، هنری است که علاوه بر بهبود حالات روحی، بر عملکرد جسمی افراد و کودکان نیز تاثیر می گذارد! آموزش نقاشی به کودکان همواره یکی از بهترین راه ها برای شکوفا کردن استعدادشان توسط والدین می باشد. شرکت در دوره آموزش نقاشی به کودکان علاوه بر افزایش سطح توانایی و مهارت کودکان در زمینه نقاشی ، موجب افزایش خلاقیت، قوه تخیل و همچنین بهبود عملکرد مغز کودکان نیز می گردد.آموزش نقاشی به کودکان بسیار مفید است و با توسعه فعالیت های مغزی آنان، سبب می شود ذهن آنان برای آموختن دروس دیگر فعال تر شود و به راحتی بتوانند مفاهیم دروس مختلف را درک کنند و همچنین ایده های خود را به سایر دوستان همسن خود ارئه دهند.

 

دوره خلاقیت تجسمی

خلاقیت به معنای شکستن الگوهایِ رایج به منظور نگریستن به پدیده ها با شیوه ای متفاوت و نوین است. هر کسی می تواند امور ساده را پیچیده کند اما، خلاقیت هنر ساده سازی پیچیده هاست و رابطه تنگاتنگی با قدرت خیال پردازی دارد. فرآیند خلاقیت در هنرهای تجسمی مولفه هایی چون خطوط، رنگ ها و اشکال را ماهرانه به کار می گیرد تا آن ها را در راستای ادراک، حساسیت و فهم اش از اثر نهایی مورد استفاده قرار دهد.

عمل خلاقانه در هنرهای تجسمی با تازگی، اصالت و ابتکار تشخص یافته است و ما در این دوره شما را یاری می دهیم که در اثر خود به هر سه مهم ذکر شده دست یابید.

 

دوره خلاقیت با سفال

 

دوره قصه و نقاشی

دوره سفالگری و سرامیک

دوره مجسمه سازی

 

 

 

دوره های هنرهای تجسمی کودکان

 

دوره های تخصصی عکاسی دیجیتال

 

 

گارگاه ها و نمایشگاه ها