موسسه فرهنگی هنری بسته نگار

آدرس

ساختمان یک: اصفهان، خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، پلاک 696
ساختمان دو: اصفهان، خانه اصفهان، خیابان ماه فرخی، کوچه شمشاد (6)، پلاک 20

تماس با ما

ساختمان یک: 03134203004 الی 6
ساختمان دو: 03134342310

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 9 شب

مجید رفیعیان

مدیر مسئول موسسه فرهنگی ، هنری بسته نگار سپاهان

مدرس و نوازنده ساز سنتور

مجید رفیعیان دارای دکترای مدیریت عالی کسب و کار و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است. از سال 1382 مدیر عامل “موسسه فرهنگی هنری بسته نگار سپاهان” و تدریس موسیقی را بیش از 20 سال در زمینه های عملی و نظری بر عهده داشته است.

فعالیت های هنری:

وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۶ با نوازندگی ساز تنبک نزد پدر آغاز و پس از آن از سال ۱۳۶۸ به مشق سنتور پرداخته و از محضر اساتید و مربیان موسیقی بسیاری از جمله: فرهاد فخرالدینی (تئوری موسیقی و هارمونی)، امیر اسلامی (سلفژ، ریتم خوانی، دیکته ریتم)، مسعود رضایی نژاد (سنتور و شناخت موسیقی ایرانی)، هوشنگ کیا (پیانو و تئوری موسیقی)، ناصر نظر (دوره مربیگری موسیقی کودک و نوجوان)، رضا عسگرزاده (فلوت ریکوردر)، پروانه دادخواه (دوره مربیگری موسیقی کودک و نوجوان)، منیره رفیعیان (دوره مربیگری موسیقی کودک و نوجوان)، خلیل ملکی (فلوت ریکوردر)، منصور آذربد (سنتور)، مسعود اهتمام (سنتور) و … بهره برده است.
از فعالیت های پژوهشی و تألیفی وی می توان به: تألیف کتاب های: “تئوری موسیقی: با نگاهی به ساختار موسیقی ایرانی”، ” گل پونه ها”، ” ریتم آوا”، “بهارک”، و … ، همچنین سردبیری مجله فرهنگی هنری “بسته نگار” و “گلبانگ”، و چاپ مقالاتی در مجلات داخل کشور اشاره کرد.
وی همکاری با گروه های مختلف موسیقی ایرانی را در کارنامه خود دارد و کنسرت های بسیاری را در داخل و خارج کشور از جمله در کشورهای: روسیه، آلمان، مالزی، امارات متحده عربی، بنگلادش، صربستان، ترکمنستان، جمهوری تاتارستان، افغانستان، ترکیه و… برگزار کرده است. در همین راستا مصاحبه های متعددی با شبکه های رادیو و تلوزیونی مطرح دنیا از جمله بی بی سی، دوچه ول آلمان، دی تی وی و … در زمینه فعالیت های موسیقایی و همچنین ساختار موسیقی ایرانی داشته است. وی عضو درجه یک خانه موسیقی ایران و انجمن موسیقی اصفهان است. از سال ۱۳۷۵ سابقه تدریس در مراکز آموزشی موسیقی استان اصفهان و عضویت در هیئت داوری جشنواره های موسیقی را در کارنامه خود دارد.
از دیگر فعالیت های نامبرده هنر عکاسی است که از سال ۱۳۸۳ به صورت حرفه ای به آن پرداخته و در این زمینه می توان به نمایشگاه های انفرادی بین المللی در برخی کشورهای جهان اشاره کرد. وی در زمینه عکاسی جوایز متعددی نیز دریافت نموده و هم اکنون عضو اصلی انجمن عکاسان ایران و عضو انجمن عکاسان ایالات متحده آمریکا است.