موسيقي در بسته نگار

موسيقي در بسته نگار :

آموزشگاه موسيقي بسته نگار فعاليت خود را از سال ۱۳۷۹ شروع كرد. هم اكنون با تلاش اساتيد كاردان و متعهد، خود را به يكي از معتبرترين آموزشگاه هاي موسيقي کشور تبديل شده است. آموزشگاه موسیقی بسته نگار در اين راستا و در اين مدت توانسته هنرمندان بسياري را به جامعه ي هنري عرضه نمايد.

از جمله افتخارات کسب شده بسته نگار در طی این سالها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • کسب درجه یک آموزشگاهی
  • رتبه دوم گروه نوازي گيتار كلاسيك در جشنواره ي كشوري گيتار نوازي
  • كسب رتبه هاي مختلف در جشنواره هاي موسيقي استان و تهران توسط هنرجويان جوان آموزشگاه
  • کسب عناوین بین المللی توسط ارکسترهای بسته نگار و …
آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور
آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور

تصویر بالا: مجید رفیعیان (مدیر مسئول) در حال دریافت لوح و تندیس آموزشگاه منتخب موسیقی از وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای صفار هرندی و معاونین

 

تندیس آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور
تندیس آموزشگاه منتخب کشوری در جشنواره ملی آموزشگاه های کشور

 

برگزاری کنسرت ها، کارگاه های و رسیتال های فصلی آموزشي :

برگزاري كنسرت هاي آموزشي در وسعت كم نظير با سطح و كيفيت مطلوب در بزرگترين تالارهاي اصفهان از جمله تالار رودكي از ديگر فعاليت هاي واحد موسيقي بسته نگار است. در این راستا در هربار حداقل ۱۰۰ نفر از هنرجویان برتر آموزشگاه به اجرا می پردختند.

همچنین آموزشگاه موسیقی بسته نگار به صورت فصلی نسبت به برگزاری کارگاه ها و رسیتال های آموزشی می کند تا به این وسیله هنرجویان خود را برای اجراهای جدی تر آماده سازد که این خود نوعی تشویق در آموزش نیز محسوب می گردد.

 

آموزش موسيقي كودكان و نوجوانان :

موسيقي كودكان و نوجوانان (ارف) بسته نگار از فعال ترين و معتبرترين مراكز آموزشي در اين زمينه در ایران و به خصوص در استان اصفهان است و هر ساله بيش از ۵۵۰ نفر كودك ۵ تا ۱۲ ساله از اين دوره ها فارغ التحصيل مي گردند. اين كودكان پس از تكميل دوره موسيقي كودكان و نوجوانان در رشته هاي تخصصي موسيقي مشغول به تحصيل مي شوند.

در سال ۱۳۸۴ بزرگترين گروه موسيقي كودك و نوجوان استان اصفهان با ۶۰ نفر از كودكان ۶ تا ۱۲ سال بسته نگار بر روي صحنه تالار رودكي اصفهان به اجرای برنامه پرداختند و قطعاتي را به سرپرستي مربيان موسيقي كودك و نوجوان بسته نگار به روي صحنه بردند.

همچنین در سال ۱۳۸۸ این ارکستر ۱۰۰ نفره به اجرای برنامه به مدت ۴ شب پرداختند که با استقبال بی نظیر هنرمندان و هنردوستان اصفهانی مواجه گشت.

 

آموزش موسيقي كودكان و نوجوانان
آموزش موسيقي كودكان و نوجوانان

برگزاری كنسرت های موسيقي در داخل كشور :

گروه هاي موسيقي بسته نگار جهت شركت ها، ارگان ها، سازمان هاي دولتي و خصوصي داخل كشور به مناسبت هاي مختلف ملي و مذهبي برنامه هاي زيادي را به اجرا گذاشته است.

برگزاری كنسرت های موسيقي در داخل كشور
برگزاری كنسرت های موسيقي در داخل كشور

برگزاری کنسرت های موسيقی خارج از کشور :

گروه موسيقی بسته نگار متشکل از نوازندگان طراز اول شهر اصفهان که دارای اعضاء ثابت و متغيير است، در سال های گذشته کنسرت های متعددی را در کشورهای مختلف اجرا نموده اند. از کنسرت های خارجی اعضاء بسته نگار می توان به اجرای کنسرت در کشورهای آفريقای جنوبی، امارات متحده عربی، بلژيک، هلند، اتريش، ترکيه، ترکمنستان، بلغارستان، روسیه، افغانستان، صربستان، جمهوری تاتارستان، آلمان، بنگلادش و …  اشاره کرد.

برگزاری کنسرت های موسيقی خارج از کشور
برگزاری کنسرت های موسيقی خارج از کشور